 
                                
            | Тақырыбы: | Қазақстан Республикасының Конституциясы | ||||
| Мақсаты: : | Қазақстан Республикасының Конституцялық құрылымы мен мазмұны туралы мағлұмат ала отырып жасөспірімдердің азаматтық белсенділігі нығаяады. 
 | ||||
| Күтілетін нәтиже | Білімдерін тереңдете отырып, топпен жұмыс жасау дағдылары қалыптасады. ҚР ата заңы туралы толығарық мағлұмат ала отырып, құқықтық мемлекеттің ұрпағы екендігін сезінеді. | ||||
| 7 модульдің қолданылуы | «АКТ», «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыда ойлауға үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық» | ||||
| Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Миға шабуыл, Топтастыру, Академиялық дау-дамай әдісі, Ыстық орындық, Кім жылдам | ||||
| Қолданылатын Ресурстар | Флипчарт, маркелер, тақта, стикерлер , интербелсенді тақта | ||||
| Ұйымдастыру кезеңі | Жүректен жүрекке тренинг арқылы бір-бірімен амандасады. Топқа бөлу түрлі түсті асық арқылы, | Оқушылар бір-бірімен амандасу жалғасады. Оқушылар асық арқылы 4 топқа бөлінеді. | |||
| Тренинг | |||||
| Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||
| Білім Қызығушылықтарын ояту | Миға шабуыл әдісін пайдалану арқылы үй тапсырмаларына қатысты сұрақтар | Оқушыларға тапсырманы үлестіру. | Үйге берілеген тапсырманы сұарақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Слайда берілген сұрақтарға жауап беру. Топпен тапсырманы орындау | ||
| Түсіну | «Топтастыру» арқылы жалпы бүгінгі сабақты меңгерту іс-әркектіне байланысты топтастыру арқылы түсінік алады. | Әр топқа өткен тақырып пен жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар үлестіру. | Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру. Өзара пікір алмасады, топпен жеке дара тапсырмаларды орындайды. Нәтижесінде топтаса отырып нақты жауап береді. | ||
| Қолдану | Топпен жұмыс «Академиялық дау-дамай» әдісі арқылы арнайы жаңа тақырыпты түсіну үшін арнай тапсырмаларды қолдану. | Оқушыларға тақырып төңірегінде тапсырма таратылады, тапсырманы топ ішініде беріп талқылату. | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап өз ой-пікірлерімен санаса білу. | ||
| Сергіту сәті | « Хан талапай» ойыны арқылы сергіту сәтін ұйымдастыру. | 
 | 
 | ||
| Талдау | « Хан тағына» отырғызу арқылы тақырыпты талдау. | Ұйымдастыру | Әр топтан ортаға оқушы шығып сұрақтарға жауап береді | ||
| Жинақтау | «Кім жылдам» арқылы сабақты жинақтау | Топқа тапсырмаларды тарату | Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады. | ||
| Бағалау | Өзін-өзі бағалау | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпен бағалайды | ||
| Рефлексия | Стикерлерді толтыру «Екі жұлдыз бір тілек» | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерлерді толтырып қалтаға салу. | ||